Instalacja Gazu LPGw Katowicach

Podjąłeś decyzję aby zredukować koszty użytkowania samochodu? A przy tym chcesz dołożyć od siebie korzystny wpływ na redukcję spalin i trujących związków do atmosfery? To najlepsze co możesz zrobić decydując się na posiadanie samochodu (nie wliczając ograniczonych możliwości co do wyboru aut elektrycznych). Montując instalację LPG do samochodu w Gepard Autoserwis, nie musisz dokonywać wybory między jakością i ceną. Gwarantujemy to opiniami naszych licznych Klientów!


Doświadczeni instalatorzy

Od początku wdrożenia instalacji LPG wykonaliśmy ich przeszło 1800!


2 lata gwarancji

Na każdą instalację, bez limitu kilomentrów!


Samochód zastępczy

Skorzystaj z usługi jeśli nie dysponujesz innym transportem.


Niezawodni producenci

Światowe i wiodące marki gwarantujące bezpieczeństwo i jakość.

images/montaz-instalacji-gazowej-katowice-witosa-gepard.jpg

Na czym polega montaż instalacji gazowej

Przeczytaj nasz krótki przewodnik wyjaśniający elementy, które wchodzą w skład instalacji gazowej do samochodu oraz dowiedz się o technicznych aspektach działania takiej instalacji.


   Schemat Instalacji Gazowej w Samochodzie

Aby zrozumieć zasadę działania, zapoznaj się z prostym schematem budowy instalacji gazowej:

 1. Reduktor / Parownik
 2. Filtr gazu fazy lotnej
 3. Listwa wtryskowa
 4. Przełącznik benzyna-gaz ze wskaźnikiem
 5. Sterownik
 6. Czujnik temperatury cieczy chłodzącej

Szczegóły instalacji gazowej mogą różnić się w zależności od technologii i marki samochodu.

images/4-generacja-landi-min.jpg

To urządzenie, które rozpręża i odparowuje LPG, zmieniając jego stan skupienia na lotny. Zmiana stanu skupienia gazu odbywa się w drugiej komorze i - tak jak można to obserwować robiąc doświadczenie ze zwykłym dezodorantem - towarzyszy temu dość istotny spadek temperatury. Ciepło, które jest niezbędne do odparowywania gazu pochodzi z układu chłodzenia silnika.

Wlew gazu uzupełnia paliwo w zbiorniku. To właśnie w nim mocuje się specjalny pistolet do tankowania. Zbiornik napełnia się pod wpływem ciśnienia z dystrybutora. Stalowa kulka znajdująca się we wlewie zabezpiecza przed wylewaniem się gazu po odłączeniu pistoletu.

Najczęściej spotykane kształty zbiorników to torus i cylinder. Zbiornik gazu ma na celu magazynowanie paliwa w stanie ciekłym a jego konstrukcja jest wykonana ze stali o bardzo wysokiej jakości - dodatkowo certyfikaty na zbiorniki zazwyczaj gwarantują sprawdzoną szczelność i wytrzymałość na 10 lat z opcją przedłużenia po przeglądzie. Standardowy zbiornik posiada kołnierz do którego mocuje się osprzęt zbiornika.

Jest to część instalowana na zbiorniku. Napełnia przede wszystkim zbiornik (ogranicza napełnienie do 80% pojemności) i pobiera płynny gaz ze zbiornika. Gdy usterce ulegają przewody lub zawór, wielozawór ogranicza wypływ gazu ze zbiornika. Pełni też funkcję informacyjną - wskazuje realną ilość gazu w zbiorniku. Nie dopuszcza również do wzrostu ciśnienia powyżej 25 barów.

Proces ustalenia mapy gazowej po nowo założonej instalacji w samochodzie, jest jedną z ważniejeszych czynności jakie należy dokonać aby zoptymalizować podaż paliwa. Korzystając w naszych usług, gwarantujemy ustawienie mapy gazowej "na trasie" z uwzględnieniem naturalnego środowiska w jakim pracuje Państwa samochód. Mapowania dokonujemy w pełnym zakresie obrotów,  dokładnie  odwzorowując charakterystykę  pracy silnika na benzynie.

    Jak działa instalacja gazowa LPG?

Dzięki ciśnieniu panującemu w zbiorniku, po otwarciu zaworu, który znajduje się w wielozaworze, płynny propan-butan płynie przewodami do elektrozaworu gazowego (elektrozawór jest zamknięty, gdy silnik znajduje się w stanie spoczynku, lub pracuje zasilany benzyną). Ciekły gaz wysokociśnieniowym przewodem płynie do parownika reduktora. Tutaj podgrzany ciepłą wodą przechodzi w fazę lotną a ciśnienie spada do wartości około 1000 hPa. Lotny zostaje zmieszany z powietrzem i dzięki małemu nadciśnieniu zostaje zassany przez silnik.

Komponenty instalowane w Polsce, składające się na całe instalacje gazowe były poddane szczegółowym testom, zanim zostały dopuszczone do sprzedaży. Dodatkowo firmy, które zaopatrują polski rynek w instalacje zamówiły specjalistyczne badania na Politechnice Śląskiej, które również dały wyniki jak najbardziej pozytywne. Dodatkowo, bezpieczeństwo instalacji potwierdzają też homologacje Instytutu Transportu Samochodowego

   BEzpieczeństwo Instalacji Gazowej

   Wpływ Instalacji Gazowej na Żywotność Silnika

Od wielu lat prowadzi się badania nad wpływem użycia gazu do zasilania motorów spalinowych. W wyniku tych obserwacji stwierdzono, że silniki spalinowe napędzane gazem wręcz przedłużają żywotność silnika. LPG nie rozrzedza oleju, a wręcz przeciwnie - dzięki zastosowaniu tego paliwa wzrasta lepkość oleju, wynikiem czego jest mniejsze zużycie poszczególnych części układu korbowego. Następuje wolniejsze zużycie tłoków, zaworów i ścianek głowicy; gazy są dokładniej spalane, dzięki czemu na częściach nie osadza się nagar.

Jaki gaz do samochodu wybrać?

Nie musisz obawiać się o odpowiedź na to pytanie, prawda jest taka że nie każda instalacja gazowa jest preferowana do każdego samochodu. Te dwa elementy - producent gazu oraz marka auta - od lat posiadają pewne uwarunkowania, sprawiające że instalacja lepiej zachowuje się przy danym modelu lub silniku. Lata naszego doświadczenia pozwalają dobrać producenta niemalże "dedykowanego" to Twojego pojazdu.


images/instalacje-gazowe-stag-katowice-min.png

Instalacja Gazowa Stag

Grupa AC SA Oferuje ponad 200 produktów do autogazu, spośród których wiodącą rolę odgrywają sterowniki do instalacji LPG/CNG. Na Polskim rynku istnieje już od przeszło 25 lat.

Czytaj
images/instalacje-gazowe-lovato-katowice-min.png

Instalacja Gazowa Lovato

Lovato Officine od początku istnienia była centrum innowacji i eksperymentów. Firma słynie z zaprojektowania i stworzenia pierwszego wielozaworu dla systemów LPG.

Czytaj
images/instalacje-gazowe-landi-renzo-katowice-min.png

Instalacja Gazowa Landi Renzo

Już od przeszło pięćdziesięciu lat, jest jednym z głównych producentów światowych w dziedzinie systemów LPG do napędu pojazdów.

Czytaj
images/instalacje-gazowe-emmegas-katowice-min.png

Instalacja Gazowa Omegas / Emmegas

Emmegas to włoska marka instalacji gazowych obecna na polskim rynku od niedawna. Na rynku światowym od wielu lat cieszy się zaś doskonałą renomą.

Czytaj
images/instalacje-gazowe-compact-katowice-min.png

Instalacja Gazowa Compact

Mała i funkcjonalna obudowa sterownika pozwala na szybki montaż w każdym samochodzie. Wersja COMPACT dedykowana jest do samochodów zasilanych benzyną z silnikiem 4 cylindrowym.

images/instalacje-gazowe-alex-agis-katowice-min.png

Instalacja Gazowa Alex Agis

Od 2003 r. marka opracowała i z sukcesem wdrożyła do produkcji i sprzedaży kilka typów sterowników do instalacji LPG/CNG m. in.: Agis - do sekwencyjnego wtrysku gazu.

images/instalacje-gazowe-zenit-katowice-min.png

Instalacja Gazowa Zenit

Ponad 20 lat obecności na rynku zarówno polskim, jak i międzynarodowym, to wiele milionów wyprodukowanych instalacji LPG, które cieszą portfele kierowców na całym świecie.

images/instalacje-gazowe-kme-katowice-min.png

Instalacja Gazowa KME

Marka KME powstała w roku 2003 wprowadzając przełomowy system sekwencyjnego wtrysku gazu Akme, który jest praktycznie pierwszym polskim produktem tego typu, homologowanym i wdrożonym do produkcji.

Poza markowymi producentami instalacji gazowych do samochodu, dodatkowo możemy pochwalić się współpracą ze sprawdzonymi i bezpiecznymi dostawcami komponentów niezbędnych do niezawodnej instalacji gazowej.
images/alex-autogas-gepard.png

Instalacja Gazowa Alex

Polski producent i renomowana firma na rynku instalacji lpg dzięki produkcji wtryskiwaczy Barracuda i FLIPPER oraz reduktorów SHARK i TURBOT. W swojej ofercie posiada również często wykorzystywane kompletne systemy zasilania LPG/CNG oferowane pod markami OPTIMA i IDEA.

images/zbiorniki-na-gaz-bormech-katowice-min.png

Zbiorniki Bormech

Produkuje części i akcesoria dla przemysłu motoryzacyjnego przeznaczone między innymi dla takich firm jak: Delphi, Delfo, Fiat oraz reduktory i zbiorniki na gaz LPG do pojazdów mechanicznych.

images/butle-gazowe-stako-katowice-min.png

Zbiorniki Stako

Firma jest światowym liderem w projektowaniu i produkcji zbiorników ciśnieniowych mających szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach życia w tym na rynku LPG i CNG.

Nie jesteś pewny możliwości instalacji? Zadzwoń do nas!

Przykładowe ceny Instalacji Gazowej do Samochodu

Poniższe wyceny służą jedynie wstępnej orientacji w kosztach instalacji, dokładna wycena zależna jest od marki producenta instalacji oraz modelu, silnika oraz  rocznika samochodu.


 • INSTALACJA LPG budżet

 • PLN 2299

  .00

  polecany przebieg do 12 000 km / rok
  • Montaż instalacji Lovato EGO
  • Zbiornik toroidalny do 55L (w miejce koła zapasowego wew. pojazdu)
  • Wlew gazu pod klapką wlewu paliwa
  • Solidny pokrowiec na koło zapasowe
  • Przedłużenie zaworu tankowania
  • Pełna dokumentacja do zarejestrowania pojazdu w wydziale komunikacji
 • Instalacja lpg Standard

 • PLN 2499

  .00

  polecany przebieg do 25 000 km / rok
  • Montaż instalacji Lovato EXR
  • Zbiornik toroidalny do 55L (w miejce koła zapasowego wew. pojazdu)
  • Wlew gazu pod klapką wlewu paliwa
  • Solidny pokrowiec na koło zapasowe
  • Przedłużenie zaworu tankowania
  • Pełna dokumentacja do zarejestrowania pojazdu w wydziale komunikacji
 • INSTALACJA LPG premium

 • PLN 2999

  .00

  polecany przebieg do 35 000 km / rok
  • Montaż instalacji LandiRenzo Omegas EVO
  • Zbiornik toroidalny do 55L (w miejce koła zapasowego wew. pojazdu)
  • Wlew gazu pod klapką wlewu paliwa
  • Solidny pokrowiec na koło zapasowe
  • Przedłużenie zaworu tankowania
  • Pełna dokumentacja do zarejestrowania pojazdu w wydziale komunikacji
  • Regulacja i mapowanie w pełnym zakresie obrotów podczas jazdy testowej

FAQ - Najczęstsze Pytania Klientów

Najczęściej zadawane pytania na temat instalacji gazowej LPG do samochodu.


images/q1-min.png
Na każdą instalację LPG wykonaną w Gepard Autoserwis dajemy 2 lata gwarancji bez limitu kilometrów na wszystkich producentów. Warunkiem gwarancji jest jedynie serwisowanie/przegląd instalacji co 10 000 (Stag, Zenit, Compact, Kme) lub co 15 000 km dla Landirenzo i Lovato.
images/q2-min.png
Tak, posiadamy takie ubezpieczenie w firmie Hestia. Uszkodzenie jednorazowe pokryte jest do kwoty 200 000 zł.
images/q3-min.png
Z doświadczeń naszych Klientów oraz odczytów komputera jednoznacznie wynika że auto na instalacji LPG nie traci na mocy.
images/q4-min.png
Tak oczywiście, można zamontować LPG i naprawić wszystko w samochodzie korzystając z płatności ratalnych jakie oferujemy.
images/q5-min.png
Na zbiorniki do 55 L jest jedna cena i montujemy możliwie największy jaki zmieści się w danym samochodzie. Istnieje również możliwość kupna większego zbiornika a dopłata zależna jest od dokładnej wielkości i waha się w przedziale dopłaty od 50 zł do 350 zł.
images/q6-min.png
Zwykle reduktor ogranicza pracę do 170 KM jednak pozostawiając jeszcze duży zapas mocy.

Jesteśmy transparentnii | Wybierz najlepszą instalację LPG!znajdź najlepszy terminUmów się na montaż LPG