AUTO-GAZ >>

AUTO-GAZ > PRODUCENCI INSTALACJI LPG

TOMASETTO ACHILLE

Tomasetto Achille Spa: 30 lat doświadczenia w projektowaniu i produkcji wysokiej jakości komponentów dla sprzętu LPG i CNG - produkcja włoska. Włoska firma Tomasetto Achille spa jest liderem w projektowaniu i produkcji komponentów dla LPG i CNG (tradycyjne i sekwencyjne). Od 30 lat Firma projektuje, produkuje i dystrybuuje wielozawór samochodowych zbiorników LPG, LPG oraz reduktory ciśnienia CNG, LPG i zawory elektromagnetyczne benzyny, punkty napełniania i inne akcesoria dla zestawów do konwersji LPG i CNG. Jakość produktów i procesów, dążenie do ciągłego doskonalenia, zadowoleniea klientów, duża elastyczność i szybkość w odpowiedzi na wymagania klientów, ciągłe inwestycje w technologie to od 30 lat wiodące czynniki, które przyniosły firmie sukces na głównych światowych rynkach LPG.

LANDI RENZO

Firma Landi Renzo SPA, założona w 1954, jest największą spółką w ramach grupy Landi. Już od przeszło pięćdziesięciu lat, jako jeden z głównych producentów światowych w dziedzinie systemów na LPG i metan do napędu pojazdów, Grupa Landi podąża wytyczoną ścieżką ewolucyjną, która doprowadziła do rozwoju wysoce zaawansowanych technologii i know how mających na celu realizację głównej misji firmy oraz do stworzenia i rozwoju dużej grupy przemysłowej, która składa się z wielu przedsiębiorstw oraz filii we Włoszech jak i za granicą. W istocie rzeczy, poprzez wszystkie te lata Grupa Landi koncentrowała się silnie na umocnieniu swojej obecności na rynkach światowych, która w efekcie zsumowała się z pierwotnymi firmami włoskimi: główną Landi Renzo, historyczną spółką Landi srl założoną jeszcze w latach 30-ych oraz firmą MED.

Zobacz więcej

EMMEGAS

Emmegas to włoska marka instalacji gazowych obecna na polskim rynku od niedawna. Na rynku światowym od wielu lat cieszy się zaś doskonałą renomą. Instalacje gazowe Emmegas, które proponujemy Państwu w warsztacie Gepard w Katowicach, to rozwiązanie zarówno praktyczne, jak i rozsądne. Jest to funkcjonalna i prosta instalacja w korzystnej cenie. Jej największym atutem jest niezawodność. Adaptacji mogą podlegać samochody z silnikiem posiadającym od 2 do 10 cylindrów. Łatwy montaż oraz kalibracja powoduje, iż system jest właściwie bezawaryjny, a także intuicyjny.

Zobacz więcej

LOVATO

Lovato Officine została założona w Vicenzie w 1958 roku i była od początku centrum innowacji i eksperymentów. Firma słynie z zaprojektowania i stworzenia pierwszego wielozaworu dla systemów LPG, który jest stale udoskonalany i stosowany na całym świecie. Lovato podjął wyzwanie technologiczne stałej ewolucji silników i nowych potrzeb ochrony środowiska, a obecnie oferuje pełną gamę systemów i komponentów do konwersji pojazdów zarówno do LPG jak i CPG w zgodności z najnowszymi przepisami dotyczącymi emisji zanieczyszczeń. 5 milionów samochodów na świecie, które są wyposażone w systemy Lovato są najlepszym możliwym dowodem na sukces projektu, który cechuje niezawodność i łatwość instalacji.

Zobacz więcej

BRC

W 1993 roku, spółka rozpoczęła działalność jako pojedynczy warsztat montujący instalacje gazowe w Tarnowie. Od początku związała się z M.T.M - BRC Gas Equipment, a od kilku lat firma Czakram jest jedynym Koncesjonariuszem marki BRC w Polsce. Czakram to ponad 100 osobowy zespół pracowników, 13 własnych hurtowni w największych aglomeracjach Polski, 14 przedstawicieli regionalnych, sieć ok. tysiąca autoryzowanych zakładów montażowych w całej Polsce oraz 4 własne serwisy, które oprócz funkcji usługowych testują wprowadzane na rynek prototypy i podzespoły. Od początku istnienia, spółka jest zarządzana przez współwłaściciela - Jacka Okońskiego. W kilkunastoletnim okresie działalności firma została laureatem licznych nagród i wyróżnień, m.in. laureat XIV edycji Medalu Europejskiego dla Usług; Gazela Biznesu.

KME

Spółka pod firmą "KME" powstała w roku 2003 i przejęła całość działań PPHU "KME" Marek Kuklis. Firma działa na rynku samochodowych urządzeń elektronicznych od 1992 roku. Głównymi odbiorcami firmy są warsztaty samochodowe zajmujące się montażem instalacji gazowych oraz specjalizujące się w elektronice. W roku 2004 powstał przełomowy produkt: system sekwencyjnego wtrysku gazu Akme (ze steronikiem DIEGO), który jest praktycznie pierwszym polskim produktem tego typu, homologowanym i wdrożonym do produkcji. Firma KME produkuje również reduktory (SILVER, GOLD) do sekwencyjnych systemów wtrysku gazu.

STAG

AC SA jest wiodącym w Polsce i liczącym się na świecie producentem samochodowych systemów LPG/CNG marki STAG. Na polskim rynku motoryzacyjnym AC SA działa od ponad 25 lat, zatrudnia ponad 400 osób i obecnie jest największą firmą w segmencie instalacji gazowych w kraju. Jak wskazują szacunki spółki, AC SA posiada około 45% udział w rynku polskim. AC SA oferuje ponad 200 produktów do autogazu, spośród których wiodącą rolę odgrywają sterowniki do instalacji LPG/CNG. Sztandarowym elementem oferty handlowej spółki jest seria produktów pod marką STAG, prawdopodobnie najbardziej rozpoznawana i najchętniej kupowana marka podzespołów elektronicznych do autogazu na rynku. Wiele rozwiązań zastosowanych w ofercie tej marki było i jest pionierskimi na rynku na skalę światową.

Zobacz więcej

BORMECH

Początki działalności P.P.H. BORMECH sięgają roku 1969, kiedy został założony zakład rzemieślniczy "Przetwórstwo tworzyw sztucznych i metali". Przełomową datą w działalności firmy było rozpoczęcie w 1983 roku dostaw kooperacyjnych dla fabryki samochodów małolitrażowych w Bielsku-Białej. Początkowo była to produkcja elementów z tworzyw sztucznych, rozszerzona w 1989 roku o tłoczone metalowe elementy karoserii do Fiata 126p. Terminowość dostaw oraz wysoka jakość produkowanych części sprawiły, że FSM podpisała z P.P.H. BORMECH wieloletnią umowę kooperacyjną. Aktualnie przedsiębiorstwo produkuje części i akcesoria dla przemysłu motoryzacyjnego przeznaczone między innymi dla takich firm jak: Delphi, Delfo, Fiat oraz reduktory i zbiorniki na gaz LPG do pojazdów mechanicznych. Od 1998 roku P.P.H. Bormech posiada certyfikowany System Zarządzania Jakością - obecnie według normy ISO 9001 : 2000 i specyfikacji technicznej na części motoryzacyjne ISO/TS 16949 : 2002.

STAKO

Firma jest światowym liderem w projektowaniu i produkcji zbiorników ciśnieniowych mających szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Misją firmy jest stać się najlepszym światowym producentem zbiorników ciśnieniowych LPG i CNG w celu zapewnienia ekologicznego zasilania pojazdów mechanicznych. Dzięki harmonijnej organizacji hal produkcyjnych i automatyzacji każdej stacji roboczej, pozwalającym na osiągnięcie wysokiej wydajności pracy, od lat firma ustanawia standardy w nowoczesnym zarządzaniu i technologii, co w 2003 roku zostało uhonorowane uzyskaniem Certyfikatu Jakości ISO 9001: 2000. W styczniu 2007 firmowy System Zarządzania Jakością uzyskał certyfikat ISO/TS 16949:2002. Wyroby dostarczane są na rynki całego świata do ponad 50 krajów. Priorytetem firmy jest dostarczanie produktów najwyższej jakości oraz zapewnienie kompleksowej i fachowej obsługi klientów. STAKO należy do grupy Worthington Cylinders, będącym światowym liderem w produkcji zbiorników i urządzeń ciśnieniowych.

ZAVOLI

Włoska firma Zavoli z siedzibą w Cesenie jest światowym liderem w projektowaniu, produkcji i sprzedaży części i kompletnych instalacji LPG oraz CPG do pojazdów spalinowych. Firma została założona w roku 1993 i rozwijała się z dużą dynamiką stając się w kilka lat jedną z wiodących firm w swoim sektorze na poziomie międzynarodowym. Badania i rozwój, innowacyjność i jakość to podstawowe założenia polityki firmy. Marka Zavoli jest obecna w ponad 30 krajach na świecie, dzięki powszechnej obecności agentów i dystrybutorów.

VALTEK

Valtek S.p.a. Unipersonale jest spółką powstałą na początku lat dziewięćdziesiątych i działa w sektorze produkcji elektrozaworów bezpieczeństwa, iniektorów i filtrów do zastosowań motoryzacyjnych CNG. Posiadając krajową i międzynarodową klientelę zakład aktualnie eksportuje około 60 % swej produkcji do ponad 30 krajów na wszystkich kontynentach. Wszystkie produkty są wykonane w zgodzie ze wszystkimi standardami i wymogami normatywnymi sektora dla Europy (ECE), Ameryki (UL, CGA) i Oceanii (AS-NZS). Ponadto od 2004 roku zakład posiada certyfikację ISO 9001. Innowacja i poszukiwanie w wyniku stałego ulepszania produktów są od zawsze bazami na których Valtek oparł własne wybory; a to pozwoliło zakładowi na dokładne dostosowanie się do wymogów klienteli i uzyskanie stopniowego rozwoju rynku.
Powrót do góry
/auto-gaz/producenci